NE ARAMIŞTINIZ ?

BuildUp ACADEMY

Hakkımızda

Sanayiimizin katma değeri yüksek ürünler üretebilmesi, ileri mühendislik yöntemlerinin benimsenip uygulanması ile mümkün olmakla birlikte, yüksek nitelikli Ar-Ge Mühendisleri ve Uzman Mühendisler bunu mümkün kılacaktır. Ülkemizde, Ar-Ge yatırımlarının ve Ar-Ge Merkezleri sayısının her geçen gün artması, yüksek nitelikli Ar-Ge Mühendisi ve Uzman Mühendis gereksiniminin artmasını beraberinde getirmektedir.

FİGES A.Ş. bu sorumluluğun bilinci ve ülkemizdeki öncü rolüyle, 2000’li yılların başında ‘Ar-Ge Yaz Okulu’ adıyla bir girişim başlatmış ve 2000-2010 yılları arasında 100’den fazla uzman mühendisin eğitilerek sanayiimize kazandırılmasını sağlamıştır. 2016 yılında profesyonel bir yapılandırmayla, geleneksel yöntemlerle elde ettiği tecrübeleri yenilikçi fikirlerle harmanlayarak ‘BuildUp Academy’yi 100’ü aşkın eğitim modülü ve alanında uzman Ar-Ge kadrosuyla sistematik bir şekilde uygulamaya başlamıştır. Yukarıda belirtilen olgular çerçevesinde akademinin hedefi, uluslararası standartlarda Ar-Ge Mühendisi ve Uzman Mühendis yetiştirmektir.

BuildUp Academy ileri mühendislik hizmetleri şirketi olan FİGES AŞ’nin bir markasıdır. FİGES AŞ olarak sanayi firmalarımızın ihtiyaçlarına yönelik özel olarak eğitilmiş, ileri mühendislik teknolojileri gerektiren projelerde görev alarak çeşitli seviyelerde uzmanlık ve nitelik kazanmış mühendisler yetiştirmeyi sürdürmekteyiz.

BuildUp Academy, genç mühendisleri ileri mühendislik yöntemleri ile sosyal ve yönetimsel becerilerle donatıp, profesyonel çalışma hayatına dinamik bir giriş yaptırmayı ve yerli teknolojimize yön veren yeni nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitimlerimiz deneyimli ve alanında uzman mühendisler tarafınca hem Türkçe hem de İngilizce verilebilmektedir. Her bir eğitim modülünü başarı ile tamamlayan ve yeterli devamlılığı sağlayan katılımcılara programa katılım belgesi ayrıca verilmektedir.

Genç mühendisleri ve mühendis adaylarını Ar-Ge Mühendisi' ne dönüştürmeyi hedefleyerek "Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı başlatılmıştır.

İleri Mühendislik Yöntemleri'ni öğrenirken aynı zamanda sosyal ve yönetimsel becerilerinin gelişmesine olanak sağlayarak, kariyer planlama sürecine etkili bir başlangıç yapılmasını destekliyoruz.

Genç mühendisler ve mühendis adayları, şirketler tarafından profesyonel iş ortamına dahil olduktan sonra proje ve pozisyon isterlerine uygun verimli bir çalışan profili oluşturabilmek amacıyla, şirketler tarafından düzenlenen şirket içi teknik eğitim ve gelişim programlarına katılırlar. Bu programlardaki eğitmen ihtiyacını karşılamak için sıklıkla iç mühendislik birimlerinde yer alan uzman mühendisler eğitmen olarak görev alır, bir başka deyişle, uzman mühendisler eğitmen rolünü üstlenir. Bu yaklaşım, yoğun projelerde önemli görevler üstlenen uzman mühendislerin bilgi ve birikiminden, eğitim programları sırasında yararlanma olanağı sunar.

Mekanik Tasarım, Çok-Disiplinli Fizikte Uygulamalı Sonlu Elemanlar Analizleri, Model-Tabanlı Tasarım ve Otomatik Kontrol, BuildUp Academy’nin ana omurgasını oluşturan metotlardan bazılarıdır. Günümüzde, Otonom Araç Teknolojileri, Optik Teknolojiler, Medikal Teknolojiler, Giyilebilir Teknolojiler, Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zekâ ve Büyük Veri Analizi gibi teknolojiler bu “omurga” metotlar sayesinde geliştirilebilmektedir. Yalnızca yeni teknolojiler değil, aynı zamanda geleneksel teknolojiler de özel olarak yapılandırılmış metotlara gereksinim duymaktadır.

BuildUp ACADEMY eğitim programları için tıklayınız.