NE ARAMIŞTINIZ ?

Öğrenci Görüşleri

Öğrenci Görüşleri
M***** İ*****
Uzay Mühendisi

“BuildUp ACADEMY’nin gerçekleştirdiği Yapısal Analiz Mühendisi Eğitimi Programı hangi alanda iyi olduğumu ve kariyerime hangi alanda devam etmek istediğimi belirlemem konusunda bana çok büyük katkı sağladı. Hem eğitim departmanı çalışanları hem de alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde yapısal analiz konusunun sektördeki konumunu ve teorikte kalan bilginin pratikte nasıl kullanıldığını öğrenmiş oldum. Kariyerimin daha en başında bu denli kapsamlı ve faydalı bir eğitime katıldığım için çok memnun ve mutluyum. BuildUp ACADEMY ve FİGES A.Ş çalışanlarına bize böyle bir imkân sundukları için çok teşekkür ederim. Saygılarımla”

E***
Makine Mühendisi

"BuildUp ACADEMY seçkin katılımcıların ve uzman mühendislerin oluşturduğu bir mühendislik ekosistemidir. BuildUp ACADEMY ile 4.sınıfta tanıştım ve Analiz Mühendisi olma hedefimde bana önemli bir kapı oldu. ANSYS yazılımını olabildiğince inceliklerine girerek öğrenmemizin dışında, uzman mühendislerin bizlerle paylaştığı tecrübeler ve görüşler tüm katılımcılar için kullanışlı birer pusula haline geldi. Ders öncesinde hazırlanmış ders kaynakları(pdf ve basılı yayınlar), uzman mühendislerin konuya oldukça hâkim oluşu, ders saatleri sürecinde her türlü içecek ve yiyecek ikramı bizleri çok iyi hissettirdi. Henüz mezun olmamış fakat ne yapacağını şimdiden bilen mühendis adayları için ve mezun olduktan sonra daha iyi bir mühendis olmaya ihtiyaç duyan mühendisler için, BuildUp ACADEMY'nin son derece faydalı bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Sonlu elemanlar hakkında sahip olduğum altyapı, artık çok daha kuvvetli. Bu fırsatı bizlere sunan FİGES A.Ş ailesine teşekkür ederim. Hepinize tavsiye ediyorum!"

O******
Makine Mühendisi

"Öğrencilik ve iş hayatımın önemli dönüm noktalarından biri olan Yapısal Analiz ve ANSYS eğitimini, tecrübeli mühendislerle öğrenmek büyük bir ayrıcalık. Teşekkürler."

A**** E***

"Okuldan mezun olduktan sonra, şimdi ne yapacağım diye düşünürken BuildUp Academy ile tanışma fırsatı buldum ve mülakat sürecinden sonra Ar-Ge Mühendisi Yetiştirme Programı’na katıldım. Eğitim süresince her biri alanında uzman birçok mühendis ile tanışma ve onlardan eğitim alma şansım oldu. Program dâhilindeki eğitimler öğrencilerden gelen geribildirimlere göre çok verimli ve mantıklı bir şekilde planlanmıştı. Ders içerikleri, ön hazırlık olarak planlanan ve akademisyenler tarafından verilen teorik eğitimler ile desteklenmişti. Bu sayede ANSYS ve MATLAB gibi bilgisayar programlarının sadece nasıl kullanıldığını öğrenmenin ötesinde, yaptığımız analiz ve hesaplamaların arka planında olan mantığı da kavrayarak elde ettiğimiz sonuçları daha iyi yorumlamayı öğrenme fırsatım oldu. Program sırasında verilen proje ödevleri ve yapılan sınavlar gerçekten çok faydalıydı. Mühendislik eğitimlerinin yanında, kişisel gelişimimize katkıda bulunması amacıyla programa dâhil edilmiş yaratıcı düşünme ve problem çözme, etkili konuşma ve mülakat teknikleri gibi birçok farklı eğitimin de bizim için yararlı olduğunu düşünüyorum. Eğitim boyunca öğrendiğim tüm bu bilgilerin ve edindiğim sertifikaların, henüz program devam ederken başlayan ve şuan ki iş yerime kabul edilmemi sağlayan mülakat sürecinde, gerçekten çok faydalı olduğunu ve benim için önemli bir referans olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda, programın sloganı olan ‘Geleceğine Yatırım Yap!’ cümlesinin şahsım adına gerçeğe dönüşmüş olmasından dolayı çok mutluyum ve sizler için de gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Bana bu fırsatı sunan tüm FİGES ailesine teşekkür ederim."

U*** C** B******

“BuildUp ACADEMY tarafından bize sağlanan bu fırsat benim için hayat değiştirici bir tecrübe oldu. 3,5 yıllık çalışma hayatımın ardından hedeflerim ve uzmanlaşmak istediğim alan kesin ve net bir şekilde belli olmasına rağmen yaşadığım şehrin çalışma ve eğitim imkanları buna elverişsizdi. Yolumu bulmak için çok uğraş verdiğim bu arayışta “BuildUp ACADEMY” bana rehber oldu. Kursta geçen her gün edindiğim bilgiler gerçekten paha biçilemeyecek kadar değerli. Tamamı işinde uzman ve deneyimli oldukları gibi aynı zamanda cana yakın ve bildiklerini aktarmaktan kesinlikle çekinmeyen kişilerden oluşan eğitmen kadrosunun kalitesini sorgulamaya bile gerek yok. Mühendisliğin önemini bilen ve ülkemize kaliteli mühendisler yetiştirmek için kendini adamış bir kuruluş olan BuildUp ACADEMY- FİGES A.Ş.’ ye bize sağladığı bu imkân için çok teşekkür ederim. FİGES A.Ş.’de yapısal analiz mühendisliği görevime başlayalı bir hafta olmuşken yazdığım bu yazıda; genç, idealist ve kendine yol arayan bütün mühendislere bu eğitimi tavsiye ederim.  “Bilim hepimizi neşelendirir ve heyecanlandırır fakat dünyayı değiştirenler mühendislerdir. (Isaac Asimov – Bilim Adamı ve Yazar)”

E***

‘’Bu eğitimle birlikte birçok alanda kendimi geliştirme fırsatı buldum. Kurs süresince üniversitede gördüğümüz teorik bilgilerin pratikte nasıl uygulanabileceğini , çeşitli sektörlerde hangi alanlarda ve ne için kullanıldığını görme şansımız oldu. Biyomedikal Mühendisliği mezunu olarak okulda disiplinlerarası bir eğitim aldım. Fakat sektörde tıbbi cihaz adına üretimin çok az olması sebebiyle bu bilgilerin nasıl kullanıldığını görme şansımız olmadı. Gelecekte tıbbi cihaz üretiminin artacağına olan umudumla, o zaman geldiğinde hazır bulunmak adına bu eğitime katıldım. Nitekim bu eğitimde de elektronik, kontrol, sistem modelleme, sinyal işleme gibi diğer alanlar için olduğu kadar biyomedikal alanında da çok önemli olan çeşitli konularda birçok bilgi edindim. Şuan ki çalışma alanım gereği bu bilgilerden çokça faydalandığımı söyleyebilirim. Şuan da bir startup firması olan Bracehealth Teknoloji AŞ’de, AR-GE mühendisi olarak çalışıyorum.’’

L**** E***

"BuildUp ACADEMY serüvenim henüz son sınıfa yeni geçmişken 2018 yılının yaz ayında başladı. Hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemese de belki o gemi bir gün kendine hedef belirleyebilir ancak hedefi yanlış olan bir gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez. Bende hangi alanda çalışmak istediğime dair çok fazla gelgit yaşıyordum. BuidUp ACADEMY’nin bana en büyük katkısı da işte bu nokta da oldu. Çok çeşitli dersler olması sayesinde birçok alanda uygulamalı bilgi edinme şansı yakaladım. Ansys ile analiz yapmaktan tutun da, Simulink ile kontrol algoritmaları üzerinde çalışmak bana gelecekte ne olmak istediğimi gösterdi. Kontrol alanında çalışırken daha mutlu olduğumu ve bu alana daha yatkın olduğumu gördüm. Okulumun son senesinde bu alana yönelerek, yüksek lisans ve doktoramı da bu alanda yapmak istiyorum. Ayrıca kurs boyunca Ruhi Kaykayoğlu, Mehmet Bursa gibi alanında en iyilerle yarışan isimlerden dersler alma ayrıcalığına da sahip olmuş oldum. Edindiğim arkadaşlıkları da tabi ki söylemeden edemem. Tüm bu güzel günler ve aldığım eğitim için BuildUp ACADEMY ve FİGES Mühendislik çalışanlarına sonsuz teşekkür ederim."

E***

“ Üniversitede ilerlettiğim kariyer hedeflerime BuildUp ACADEMY’de aldığım eğitimlerle hız kazandırarak sektördeki ileri mühendislik firmalarının talepleri doğrultusunda eğitimler alma fırsatını buldum. Böylece çalışma hayatımı yönlendirerek, gelecekte daha bilinçli adımlar atmamda kolaylıklar sağladı. Benim için BuildUp ACADEMY hem güzel insanlar biriktirmek hem de kendimi geliştirmek adına güzel bir fırsattı. Eğitimde almış olduğum MATLAB & Simulink derslerini çalıştığım firmada aktif bir şekilde kullanmaktayım. Şu anda FIGES Mühendislik bünyesinde, yazılım mühendisi olarak otomotiv sektöründe çalışma hayatıma devam etmekteyim. “

O***

"BuildUp ACADEMY eğitimleri, teknik gelişimin yanı sıra sektör içerisinde alanında uzman eğitmenlerle de tanışma fırsatı sağlıyor. Bir dersin sonunda iki arkadaşımız, ilgi alanları üzerine eğitmenle fikir alışverişinde bulundu. Buradan yola çıkarak kendilerine uygun olan iş imkânlarına erişme fırsatı buldular.Ayrıca BuildUp ACADEMY eğitimlerinde sunulan içerik sayesinde, çeşitli mühendislik araçlarının uygulama alanlarını görme fırsatım oldu. Bu uygulama alanları içerisinden kendi çalışma ve ilgi alanlarımla kesişen noktalarda tecrübe edindim. Bu sayede şuan bir savunma sanayii firmasında Sistem Mühendisi olarak çalışmaktayım. BuildUp ACADEMY eğitimlerini, özellikle üniversite 3. ve 4. sınıfta bulunan mühendis adaylarına ve mühendislik araçlarıyla yeteneklerini arttırmak isteyen genç mühendislere tavsiye ederim.’’

N*****

"BuildUp ACADEMY eğitim programına kayıt olduktan sonra içinde bulunduğum sınıf içerisinde birçok disiplinden mühendislerin olması son derece tatmin edici bir durumdu. Ders aralarında gerek eğitmenler ile gerek meslektaşlarım ile geçen sohbetler ve farklı bakış açıları son derece önemliydi.

Kesinlikle uzman bir kadro ile oluşturulan program, kendi alanlarında uzman kişiler tarafından bizlere aktarılmıştır. Hem ticari amaçlı mühendislik tabanlı programların birçok örnek vaka ile kullanılması hem de bu programların altında yatan teorilerin aktarılması Ar-Ge Mühendisliği’nin felsefesini kavramamda önemli bir rol aldı. Eğitim süresince hiçbir desteği esirgemedikleri gibi eğitim sonrasında da gönül rahatlığı ile sektörler ile alakalı fikir görüş ve düşüncelerinizi paylaşıp sorabileceğiniz bir eğitim sonrası hizmette mevcuttur.”

H**** A****

“BuildUp ACADEMY eğitim programına üniversitemin makina mühendisliği bölümünden mezun olur olmaz katıldım. Eğitimde, sektörde yaygın olarak kullanılan ancak üniversitede eğitimi yeterli miktarda verilmeyen birçok bilgisayar programını kullandım ve alanında uzman eğitmenlerin tecrübelerinden faydalanma şansı yakaladım. Ayrıca bir mühendisi yakından ilgilendiren fikri mülkiyet hakları, CV yazma gibi önemli konularda da fikir sahibi oldum. Nitelikli eğitim kadrosu ve profesyonel iş anlayışı ile FİGES’ in BuildUp ACADEMY programında vaat ettiği bütün bilgileri verdiğini düşünüyorum. Teşekkürler.”

B****

‘’Yaz 2017 döneminde katıldığım eğitimde oldukça faydalı bilgileri öğrendim. Hem analiz hem tasarım hem de mekanik olarak derinlemesine bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Şuanda üretim mühendisi olarak çalıştığım MILMAST’ta eğitimin bana kazandırdıklarını kullanmaktan çok mutluyum. Eğitim sonunda Dr.Tarık Öğüt’ün bize katılarak sertifikalarımızı vermesi benim için çok değerli bir anı oldu.’’

U***

''2017 yılında , Ar-Ge Mühendisi Adayı Yetiştirme Eğitim Programı’na katıldım. Okulda alınan teorik eğitimi reel iş hayatında nasıl kullanabileceğimi görmede, hangi alanlarda ve sektörlerde çalışmak istediğimi belirlemede ve henüz tecrübe sahibi olmayan bir mühendis olarak gelecek kariyerimi planlamamda büyük katkıları oldu. Çevremdeki mühendis arkadaşlarıma ve çeşitli sektörlerin Ar-Ge bölümlerinde çalışmak isteyen her mühendise öneriyorum. Bütün olarak eğitime bakış açısının kalitesi ile birlikte oldukça keyif aldığım bir eğitim süreci olmasından da ayrıca mutluyum.’’

B****

"2018 yılında BuildUp ACADEMY eğitimine katıldım. Üniversitemin Mekatronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Lisans seviyesinde aldığım derslerin çeşitliliği çok fazlaydı, bu sebeple kendimi hangi alana yöneltmem gerektiğini konusunda emin değildim. BuildUp ACADEMY’de aldığım eğitimler birebir sektöre yönelik olduğundan, hangi bölümün sektörde ne iş yaptığını çok iyi anlamama yardımcı oldu. Ne olmak istediğimin yanında ne olmak istemediğimi de bu eğitim sayesinde öğrenmiş oldum. Eğitim aldığımız hocalarımız alanlarında uzman olduğundan ve direk sektörde çalıştıklarından, edindiğimiz bilgiler sadece teorik olmakla kalmadı sektördeki karşılığını da öğrenmiş olduk. Aldığım eğitimlerden oldukça memnun kaldım ve geleceğim için vereceğim kararlar açısından önemli bir etki bırakmış oldu."